SOSYAL SORUMLULUK

MİLLETİN MECLİSİNİ MİLLET YAPTI

TBMM'nin 15 Temmuz 2016 gecesi darbe teşebbüsünde bulunan hainlerce bombalanması sonucu oluşan hasar, "Milletin Meclisini Millet Yapar" anlayışı ile aralarında Vakıf GYO' nun da bulunduğu 32 GYODER üyesinin oluşturduğu konsorsiyum tarafından onarıldı.

Milli iradenin sembolü, demokrasinin sarsılmaz kalesi ve bağımsızlığımızın teminatı olan TBMM'ye hainlerce gerçekleştirilen saldırının, aslında yüce milletimize yapıldığına inanan Vakıf GYO, "Milletin Meclisini Millet Yapar" anlayışıyla oluşturulan konsorsiyumda yer almayı çok anlamlı milli bir görev kabul ederek bu projeye dahil olmuştur.

Bu onurlu ve anlamlı görevin, sektörümüze, dolayısıyla bizlere verilmesi, çok büyük bir gurur kaynağıdır. Bu gururu sizlerle paylaşmayı görev kabul ediyoruz.

Devletimiz Meclisimizi yeniden inşa etmeye ve eskisinden daha da güçlü hale getirmeye muktedirdir. Ancak, söz konusu vatanın bütünlüğü, milletin birliği olunca; bunu bir sosyal sorumluluk projesi değil, bu vatanın özgürlüğünü, demokrasisi, birliği ve bütünlüğünü korumak uğruna şehit olan tüm vatan evlatları gibi vatan borcu olarak gördük.

Vakıf GYO olarak, içerisinde yer aldığımız konsorsiyumun, bu onurlu görevi yüce milletimize layık bir şekilde tamamlamasının onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip olan "1915 Çanakkale Panorama" Halk GYO-Vakıf GYO Adi Ortaklığı'nın da katkılarıyla hayata geçirildi.

Sancaktepe Belediyesi, Şirketimizin de desteğiyle gelecek kuşaklara miras bırakılacak bir sosyal sorumluluk, tarih ve kültür projesini hayata geçirdi. Ülke tarihinin en onurlu mücadelelerinden birinin verilmiş olduğu Çanakkale Savaşı'nın canlandırılması ve gelecek kuşaklara bütün gerçekliği ile tasvir edilmesi amacıyla tasarlanmış olan "1915 Çanakkale Panorama", Sancaktepe'de 10 dönümlük arazi üzerinde inşa edilmiştir.

Halk GYO - Vakıf GYO Adi Ortaklığı'nın da desteğiyle hayata geçirilen ve Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip "1915 Çanakkale Panorama"; savaşın tasvir edildiği çok boyutlu panorama, lazer ışık oyunları, sis bombaları, yağmur efektleri, barut kokusu ve hareketli heykeller gibi detaylar ile ziyaretçilerini tamamen savaşın atmosferine sokmayı hedefliyor.

Müze ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.