YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ÖZGEÇMİŞLERİ

Doç. Dr. Şahap KAVCIOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
1967 yılında Bayburt'ta doğdu. 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi'ni Muhasebe Enstitüsünü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra, İngiltere Hastings College'ta 1988-1990 yılları arasında İşletmecilik üzerine eğitim gördü. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Yüksek Lisansını, Doktorasını tamamladı ve 2014 yılında Doçent unvanını aldı. İş hayatına 1991 yılında Esbank T.AŞ'de Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Sırasıyla Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2003 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ'de İstanbul Bölge Koordinatörü olarak görev aldı. Aynı Bankada sırasıyla Perakende Bankacılıktan, Esnaf-KOBİ Bankacılığı'ndan, Kredi Politikaları`ndan, İnsan Kaynakları ve Organizasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 2015 yılı Kasım ayına kadar çalıştı. 1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde 26. Dönem Bayburt Milletvekili olarak seçildi. Bu süre içerisinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü. 10 Yıl Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı'nda Başkanlık görevini yürüttü. Aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Mezunları Derneği üyesidir. "Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi" ve "Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi" adlı yayımlanmış iki kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 14 Ağustos 2018 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinin yanı sıra Kredi Komitesi, Denetim Komitesi Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi'nde üyelik görevlerini yürütmektedir. Aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi'nde ekonomi sayfasında köşe yazarlığına devam eden Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. Şirketimizde, 04.09.2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Dilek YÜKSEL
Yönetim Kurulu Başkan Vekili (Bağımsız)
1977 Niksar Tokat doğumludur. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunudur. Ankara Üniversitesi Banka Hukuku ve Araştırma Enstitüsü'nde Bankacılık ve Ekonomi eğitimi almıştır. Samsun Atakum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Ankara Mamak Belediyesi Kültür Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 23. ve 24.Dönemlerde Tokat Milletvekili olarak seçilmiştir. 23.Dönem'de Kit Komisyonu Üyesi, 24.Dönemde Milli Savunma Komisyonu ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda görev almıştır. Kadın İstihdamının Artırılması ve Çözüm Önerileri Konulu Alt Komisyon'a Başkanlık yapmıştır. Ayrıca 24.Dönemde TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyelik görevini yürütmüştür. İngilizce bilen Yüksel, evli ve 2 çocuk annesidir. 24.06.2019 tarihinde yapılan 2018 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Dilek Yüksel'in Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Mustafa ÖZBEY
Yönetim Kurulu Üyesi
1970 yılı Adıyaman / Kahta doğumlu Mustafa Özbey, Lise eğitimini Çorum Atatürk Lisesinde tamamlamış ve 1992 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Toplu Konut Bireysel Krediler Müdürlüğünde Mali Analist Yardımcısı olarak göreve başlayan Mustafa Özbey, Genel Müdürlükte çeşitli birimlerde Mali Analist ve Müdür Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2004 Yılından itibaren Yenisanayi Şube Müdürlüğü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Müdürlüğü, Vakıf Kiralama AŞ Denetim Kurulu Üyeliği, Ümraniye Şube Müdürlüğü, Gebze Kurumsal Merkezi ve İstanbul Anadolu Kurumsal Merkezinde Şube Müdürlüğü yapmıştır. 2019 yılında Anadolu Kurumsal Merkez Şube Başkanlığına atanmış ve Başkan olarak görevini yürütmektedir. 24.06.2019 tarihinde yapılan 2018 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Mustafa ÖZBEY'in Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Kürşat Hakan BÜTÜN
Yönetim Kurulu Üyesi
1971 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1994 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına, 1995 yılında, Türkiye Vakıflar Bankası TAO'da Mali Analist Yardımcısı olarak başladı. Bankanın tahsis, pazarlama ve operasyon birimlerinde mali analist, müdür yardımcısı ve müdür olarak görev yaptı. 16 Mart 2018 tarihinden itibaren Bankacılık Operasyonları Başkanı olarak görev yapmakta olup evli ve iki çocuk babasıdır. 24.06.2019 tarihinde yapılan 2018 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Kürşat Hakan BÜTÜN'ün Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Ahmet YILMAZ
Yönetim Kurulu Üyesi
22.12.1969 Tarihinde Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1986 yılında O.D.T.Ü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünü kazandı. 2 yıl okuduktan sonra 1988 yılında Ankara Üniversitesi S.B.F İşletme Bölümünü kazanarak 1993 yılında buradan mezun oldu. 1995 yılında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O'da mali analist yardımcısı olarak işe başladı. Aynı bankada Yenişehir/Ankara, Konya, Erzincan ve Erzurum şubelerinde yöneticilik yaptı. 2010-2013 yılları arası Vakıflar Bankası Doğu Anadolu Bölge Müdürü, 2013-2019 yılları arasında Vakıflar Bankası Kocaeli Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. 2019 yılı Haziran ayı itibarıyla Vakıflar Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Başkanı görevini yürütmektedir. Evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır. 24.06.2019 tarihinde yapılan 2018 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Ahmet YILMAZ'ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
İsmail Murat TURGUT
Yönetim Kurulu Üyesi
01.01.1969 tarihinde Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1986 yılında O.D.T.Ü Matematik Bölümünü kazandı. 1991 yılında mezun olarak Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O' da Bilgi İşlem Bölümünde programcı olarak göreve başladı. Aynı Bankada programcı, Müdür Yardımcısı, Alternatif Dağıtım Kanalı uygulamalarından sorumlu Teknik Müdür, 2010-2016 yılların arasında ATM Müdürü, 2016-2018 yılları arasında ATM ve Ödeme Sistemleri Uygulama Geliştirme Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılı Eylül ayından itibaren BT Planlama ve Koordinasyon Başkanı olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilen Turgut, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Şirketimizde, 02.09.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Şeref AKGÜL
Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür
1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 1996 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Meslek hayatına 1998 yılında Toprakbank AŞ Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 2010 yılına kadar çeşitli bankalarda Müdür Yardımcısı, Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında görev yaptı. 2010-2016 yılları arasında Halk GYO AŞ bünyesinde sırasıyla İç Denetim ve Risk Kontrol Müdürü, Portföy Yönetimi ve Finansal Raporlama'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak çalıştı. Şirketimizde, 25.07.2017 tarihinden itibaren Genel Müdür olarak görev yapan Sayın Şeref Akgül, 14.05.2018 tarihinde yapılan 2017 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Sayın Şeref AKGÜL'ün Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Hakan TAŞCI
Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)
1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olarak özel sektörle başlayan iş hayatı; öğretim görevliliği, belediye meclis üyeliği ve 22. Dönem Manisa Milletvekilliği görevleriyle devam etmiştir. Şirketimizde 01.05.2008 tarihinden itibaren Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK`nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Orhan YÜCE
Yönetim Kurulu Üyesi
1964 yılında Bursa'da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1988 yılında mezun oldu.1988-2002 yılları arasında özel sektörde saha mühendisliği, şantiye şefliği, proje müdürlüğü, şantiye koordinatörlüğü gibi çeşitli kademelerde görev yaptı. 2003 yılında T.C. Başbakanlık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda Uzman kadrosunda göreve başlayan Yüce, Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Mart 2011'den bu yana Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 16.06.2017 tarihinde yapılan 2016 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında Şirketimiz Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Orhan YÜCE'nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Mehmet MURAT
Yönetim Kurulu Üyesi
1985 yılında Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünden mezun olup, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Tarım Kredileri Kooperatifleri Genel Müdürlüğü'nde Müfettişlik görevinde bulunduktan sonra Etibank Genel Müdürlüğü'nde Müfettiş Yardımcılığı, Müfettiş, Baş Müfettiş, Personel Müdürü, Emlak Bankası Baş Müfettişliği, Şube Müdürlüğü, Ankara Bölge Başkanlığı, Konut Müsteşarlığı'nda Teftiş Kurul Başkanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda Teftiş Kurul Başkanlığı Baş Müfettiş, 2007-2014 yılları arasında TOKİ Başkan Yardımcılığı, 2014-2019 yılları arasında TOKİ Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunmuş olup halen Uzman olarak görevine devam etmektedir. 28.03.2012 tarihinden itibaren Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK`nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.
Dursun BAŞTÜRK
Yönetim Kurulu Üyesi
Dursun BAŞTÜRK, 1971 yılında Afyonkarahisar'da doğdu. 1988 Yılında Tapu Kadastro Meslek Lisesinden, 1992 Yılında Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulu Harita Kadastro Bölümünden, 1998 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde 2017 yılında tamamladı. Eylül 1988- Aralık1994 Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Edirne Kadastro Müdürlüğünde Teknisyen olarak, Aralık 1994 - Ağustos 1998 Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü 1. (İstanbul) Bölge Müdürlüğünde Tekniker olarak, Kasım 1999 - Mart 2001 Doğan İç Güvenlik Taburu'nda (Siirt-Pervari) Yedek Subay olarak, Mart 2001- Nisan 2004 Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü 1. (İstanbul) Bölge Müdürlüğünde Harita Mühendisi olarak, Nisan 2004 - Aralık 2004 Arsa Ofisi Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak, Aralık 2004 - Aralık 2005 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Uygulama Dairesi Başkanlığında Harita Mühendisi olarak, Ocak 2006 - Şubat 2007 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Emlak Dairesi Başkanlığında Emlak Şube Müdürü olarak, Şubat 2007 - Nisan 2019 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Emlak Dairesi Başkanı olarak, Görev yaptı. 30 Nisan 2019 tarihinde TOKİ Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Dursun BAŞTÜRK, evli olup, 2 çocuk babasıdır. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesi, SPK`nın Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) gereği, Şirket faaliyetlerini etkileyecek herhangi bir olumsuz durum oluşturmamaktadır.